Варіанти, спектри спотворень та обговорення схеми є на сайті qrzua.club у темі Аудіофілія та самопальний хайенд. Тут буде лише найголовніша інформація
Схема вихідного каскаду та основні характеристики
Цей підсилювач має дві важливі особливості, які не зовсім очевидні при першому погляді на схему. По-перше, у нього жорстка стабілізація струму спокою, який не залежить ні від температури, ні від типу застосовуваних вихідних транзисторів. По-друге, транзистори вихідного каскаду ніколи не закриваються повністю.
Підсилювач може працювати у класі А або АВ/В. Це залежить від струму спокою, який задається резистором R10. Також струм спокою залежить від напруги живлення. На схемі наведені данні коли підсилювач працює у класі АВ зі струмом спокою 300мА. Якщо підняти струм спокою до 1А то підсилювач буде працювати у класі А з трохи меншими спотвореннями
Повна схема підсилювача
Було прийнято рішення робити підсилювач з темброблоком який може бути відключений. Зазвичай в ньони нема потреби. Я використовую його для тонкомпенсації при прослуховуванні музики на невеликій гучності.
Темброблок зроблено дещо нестандартно. ОП U1.1 та U1.2 формують протифазні сигнали, які з змінних резисторів R3R5 через фільтри C4R10R9C5R11 додаються або віднімаються від вхідного сигналу. Схема була змодельована в RFSim99 а потім зібрана. Діапазон регулювання НЧ/ВЧ -6дб..+10дб. Темброблок відключається перемикачем SW1. На діодах D1D2 зроблено квазіпіковий індикатор рівня. Діод D5 розширює діапазон індикації.
R3R5 мають лінійну характеристику, R16 - логарифмічну. D3D4 - швидкі Шотткі на струм 5А або вище. Q1Q2 кремнієві з беттою більш ніж 200. Мосфети - будь-які які є в наявності на напругу 25в+ та струм не менш ніж 5А. Коли обираєте мосфети треба дивитися на ємність затвору. Не треба брати з ємністю більш ніж 2нф бо зростають спотворення.
Запуск та налаштування дуже просте - R15 ставимо на середину, вмикаємо (БЖ повинен мати обмежувач струму на рівні 0,7-1А). Перевіряємо струм спокою - повинен бути 400-450мА. R15 крутимо щоб отримати на виході половину напруги живлення. Струм спокою змінюємо резистором R29 - при 4,7ом струм 220мА, при 18ом - 1А, тому обережно.
Для струму спокою 450мА вихідні транзистори встановлено на радіатор площею 1000см^2 - по два транзистора через ізолюючи прокладки на один радіатор.
Підсилювач вже деякий час працює майже кожний день по декілька часів. Звук дуже гарний.