Простий та ефективний преселектор

ДПФ. ФСС, КФ, Pi-network, L-match
Post Reply
UR5FFR
Site Admin
Posts: 2195
Joined: 21 Apr 2012, 22:00
Позывной: UR5FFR
Location: Odessa

Простий та ефективний преселектор

Post by UR5FFR »

Схема настільки проста що паяється за п'ять хвилин :) Так, це не жарт. Для цього нам буде потрібен трьохсекційний змінний конденсатор з діапазоном не менше ніж 20-380пф. Я використовував від лампового приймача - він має більший діапазон зміни ємності - 15-520пф. У якості котушок індуктивності я узяв смугасті дроселя. Можна намотати індуктивності на кільцях - будуть менше втрати.
Було розраховано два варіанти. Перший перекриває смугу 3-14МГц, другий - 7-30МГц. Відрізняються вони значенням індуктивностей та додаткової ємності. Змінна ємність остається теж сама.
Графіки вимірювань та схема зібраного преселектора
preselector 6u8+270pF.jpg
preselector 2u2+82pF.jpg
Стосовно схеми. Потрібен саме трьохсекційний змінний конденсатор, бо його третя секція підключена так, що змінює зв'язок між контурами. Якщо його не змінювати та застосувати двосекційний конденсатор - суттєво зменшиться діапазон перебудови де АЧХ не розсипається на двогорбу або втрати не стають дуже великими.
А якщо задіяти варікапи (наприклад 1SV149, або BB112) та сигнал управління на них подавати з сінтезатора то ми отримаємо повністю автоматичний преселектор. Це може мати сенс у простих приймачах та трансіверах
lz3gn
Posts: 3
Joined: 14 Oct 2018, 19:30
Позывной: LZ3GN

Re: Простий та ефективний преселектор

Post by lz3gn »

Очень хорошая идея.Как по вашему мнению правильно включать варикапы? Хочу добавить его в простой приемнике.
73! de LZ3GN / Nick
UR5FFR
Site Admin
Posts: 2195
Joined: 21 Apr 2012, 22:00
Позывной: UR5FFR
Location: Odessa

Re: Простий та ефективний преселектор

Post by UR5FFR »

Схема може виглядати наприклад ось так
preselector with varicap.png
preselector with varicap.png (25.14 KiB) Viewed 2198 times
lz3gn
Posts: 3
Joined: 14 Oct 2018, 19:30
Позывной: LZ3GN

Re: Простий та ефективний преселектор

Post by lz3gn »

Спасибо большое...попробую...👍
Post Reply